سرنشینان کشتی ایرانی با کمک نیروی دریایی پاکستان نجات یافتند

 

به گزارش مرکز مطالعات شبه قاره به نقل از شبکه تلویزیونی پاکستان روز پنجشنبه نیروی دریایی پاکستان، گروه امدادی این نیروها در آب های آزاد واقع در فاصله ۱۸۵ کیلومتری محدوده آبی پاکستان، کشتی ایرانی به نام النعیمی با ۱۳ سرنشین که موتور آن دچار فنی شده بود را نجات داد.

نیروی دریایی پاکستان با دریافت اطلاعات از بروز مشکل برای یک فروند کشتی ایرانی در آب های آزاد، فوری تیم پزشکی و امداد را با بالگرد موسوم به ‘هلیکوپتر سی کینگ’به محل مورد نظر اعزام کرد. اعضای تیم امدادی نیروی دریایی پاکستان به سرنشینان کشتی ایرانی آب آشامیدنی، خوراکی و دارو ارائه کردند. در این بیانیه آمده است:سرنشینان کشتی ایرانی از اقدام نیروی دریایی پاکستان برای ارائه امداد به آنان قدردانی کردند.

نوزدهم خردادماه سال جاری نیز، ۱۱ ماهیگیر ایرانی که قایق آنان در آب های آزاد واقع در ۲۳۰ کیلومتری بندر کراچی در حال غرق شدن بود به کمک نیروی دریایی پاکستان نجات یافتند. جمهوری اسلامی ایران و پاکستان دو کشور همسایه و برادرند و نیروی دریایی دو کشور همواره نقش مهمی را برای تعمیق روابط دوجانبه ایفا کرده اند. کشتی های نیروی دریایی ایران و پاکستان به طور منظم از بنادر دو کشور بازدید می کنند

.

Please enter your comment!
Please enter your name here