ورود هند به جنگ تجاری آمریکا

هند قصد دارد تعرفه علیه واردات برخی کالاهای آمریکایی را در ماه سپتامبر اعمال کند

به نقل از رویترز، هند امروز شنبه اعلام کرده است که اعمال تعرفه علیه واردات برخی کالاهای آمریکایی را از ۱۸ سپتامبر یعنی ۲۷ شهریورماه اجرا خواهد کرد.

بر اساس این گزارش دهلی نو که از مخالفت واشنگتن در معافیت این کشور از تعرفه های جدید ناراحت و سرخورده است، در ماه ژوئن تصمیم گرفت تا مالیات واردات برخی کالاهای آمریکایی را از اوایل اوت افزایش دهد ولی ظاهرا تصمیم گرفته است تا اعمال این تصمیم را تا سپتامبر به تاخیر بیندازد.

مقام های دهلی نو و واشنگتن از جمله مایک پامپئو وزیر خارجه و جیم ماتیس وزیر دفاع ایالات متحده قصد دارند در ماه سپتامبر یک سری نشست ها و گفتگوهای راهبردی داشته باشند.

اختلافات تجاری بین هند و ایالات متحده از زمان به قدرت رسیدن دونالد ترامپ تشدید شده است. حجم مبادلات تجاری دو کشور در سال ۲۰۱۶ میلادی به بیش از ۱۱۵ میلیارد دلار افزایش یافته است ولی دولت ترامپ قصد دارد کسری تجاری ۳۱ میلیارد دلاری با هند را کاهش دهد و به همین منظور فشار زیادی را بر دهلی نو وارد کرده تا موانع تجاری را حذف کند.

هند که بزرگترین خریدار بادام از آمریکا است در ماه ژوئن تصمیم گرفت تا تعرفه واردات علیه ۲۰ قلم از کالاهای آمریکایی را افزایش دهد و به اتحادیه اروپا و چین در اتخاذ تدابیر تلافی جویانه علیه آمریکا پیوست.

هند پیشنهاد داده است تا به منظور کاهش کسری تجاری با آمریکا، فرآورده های نفتی از ایالات متحده خریداری کند.

تسنیم

.

Please enter your comment!
Please enter your name here